Kaş Ekimi

Kaşlarımız yüzümüzün her açıdan güzelliğini ortaya çıkaran önemli bir bölümdür. Kaşlarımız her türlü duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken mimiklerimize büyük bir katkı da bulunmaktadır. Kaşlar herhangi bir kazadan kaynaklı, saç kıran gibi cilt hastalıklarından, kalıcı makyajdan ya da kemoterapiden kaynaklı kaybedilebilir.

Kaş ekimi operasyonu, donör bölgeden alınan saç köklerinin kaş olmayan ya da seyrek olan bölgeye ekilmesi işlemidir.

Kaş ekiminden sonra 15 gün boyunca denize girmek, sauna, solaryum, hamam, kızgın güneşe çıkmak ve ağır sporlar yapmak kesinlikle yasaktır. Ekim yapılan kaşlar 3 ay içinde uzamaya başlar. Ekim yapılan kaşlarınız 8 ile 12 ay içerisinde çıkışını tamamlayarak son şeklini alır. İlk yıl kaşlar alındıkları donör bölgenin özelliklerini göstereceğinden dolayı saçlarınız gibi hızlı uzayacaklardır. Kaşlarınız ilk yıl hızlı uzayacakları için uçlarının 15 günlük aralıklarla makas ile kesilerek düzeltilmesi gerekir. 1 yıldan sonra kaşlar ekildikleri bölgenin özelliğini alacağı için uzama hızları azalacak ve makasla düzeltme ihtiyacı ortadan kalkacaktır.

FUE Tekniği ile Kaş Ekim Operasyonu

Kaş Ekimi, en fazla dikkat isteyen uygulamadır. Bunun için ekim yapılan köklerin açısı ve yönünün doğal olması ve kaş çizgisinin dikkatli bir şekilde tasarlanması gerekmektedir.

Kaş Ekimi Operasyonunun Aşamaları

Konsültasyon: Hastanın kaş tasarımına bu aşamada karar verilmektedir.

Operasyon: Kaş Ekimi Operasyonu FUE tekniği ile gerçekleştirilmektedir. Lokal anestezi eşliğinde yapılır.

Kaş Ekiminde donör bölge olarak ense bölgesinin en alt bölümündeki ince kıllardan oluşan bölge seçilir. Bunun sebebi çoklu greftler kaşın doğallığını bozacağı için enseden çıkarılan kıl köklerinin tekli olması tercih edilir. Saç köklerinin toplanmasında mikro motorda en ince punchlar kullanılır. Kaş Ekimi operasyonu yaklaşık olarak 3 saat sürmektedir.

Pansuman : Operasyondan sonraki gün pansuman yapılmaktadır.

PRP: Operasyon sırasında PRP yapılmaktadır.

Kaş Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Kaşının bir bölümü ya da tamamın dökülmüş olan kişilere kaş ekimi operasyonu uygulanabilir.

Sonuç

Ekilen kaşların büyümesi ilk 3 ayda görülmeye başlamaktadır. 8-12 ay içinde tam sonucu görmek mümkündür.