DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi Tekniği

DHI Saç Ekimi Tekniğinin FUE Saç Ekimi Tekniğinden farklı şekilde ekim aşamasını içermesi nedeniyle ayrı bir saç ekim yöntemi olarak kabul edilmektedir. DHI Saç Ekimi Tekniği, Traşsız Saç Ekimi olarak da bilinmektedir.

DHI Saç Ekimi tekniğinin, FUE Saç Ekimi Tekniğinden farklı olarak, saç köklerinin, implanter / Choi kalem kullanılarak, kanal açılması ve ekim yapılması işleminin aynı anda olmasıdır. FUE Saç Ekimi Tekniğinde kanal açılması ve ekim yapılması ayrı ayrı işlemlerdir. Implanter/Choi kaleminin iğnesi, şekil olarak çok ince, silindirik ve keskin bir uca sahiptir. Bu silindirik uçlu implanter / Choi kalem iğnesi bir kanal şeklindedir. Saçlar implanter / Choi kaleminin kanalı boyunca sürülerek iğneye yerleştirilir. DHI tekniğinin aynı zamanda Choi Pen metodu söylenmesinin nedeni bu iğnenin özelliğinden dolayıdır.

DHI Metodunun Uygulanışı

Choi / implanter kalemi ile gerçekleştirilen DHI Saç Ekim Tekniğinde toplanan saç kökleri (greftler) ayrıldıktan sonra kalemin içine tek tek yerleştirilir. Bu saç köklerinin Choi / implanter kalemine çok dikkatli bir şekilde yerleştirilmelidir. Burada Choi implanter kalemine yerleştirme işlemini yapan asistanlar her bir saç kökünü yerleştirdikten sonra bu kalemi, saç köklerini ekmesi için uzmana verir.

Bu noktada uzman saç köklerini en uygun açılarla eker. Açının dışında bir diğer önemli nokta ise doğru yöndür. Ekilecek saçlar hastanın saçlarının çıkış yönüne göre yapılmalıdır.

Choi / implanter kaleminin yerleştirilmiş saç kökünün açısı ve yönü doğru belirlenip iğnenin itme özelliği ile saç ekimi gerçekleştirilir. Operasyonda 10 ila 15 arasında Choi kalemi kullanılır. Choi implanter kalemlerinin uçları farklı ölçülerde olabilir. Bunun nedeni kişinin saçının kalınlığı ve saçı kökünün yapısıdır.

DHI / Choi Saç Ekim Tekniğinin FUE yöntemine göre avantajları ve dezavantajları vardır.

DHI Avantajları

Uzmanlar tarafından belirtilen avantajları:

  • DHI Saç Ekiminde Yönteminde köklerinin doku dışında kalma süresi en aza indirgenir böylece daha sağlıklı bir şekilde ekimin gerçekleştirilir.
  • DHI Saç Ekiminde Yönteminde saç köklerinin canlı kalma oranı daha yüksektir.
  • DHI Saç Ekiminde Yönteminde kanal açma ve ekim aşaması aynı anda gerçekleştirildiği için kanama riskini mümkün olduğunca en aza indirilir.
  • DHI Saç Ekimi Yöntemiyle traşsız saç ekimi daha kolay yapılabildiği için traşsız saç ekimi yöntemi de olarak da bilinmektedir.

DHI Yönteminin Dezavantajları

  • DHI Saç Ekimi Tekniiğinin, FUE Saç Ekim Tekniğine göre dezavantaj olarak bahsedebileceğimiz unsurlar ise şunlardır:
  • DHI Saç Ekimi Tekniği, diğer saç ekim tekniklerine göre daha masraflı bir yöntemdir.
  • DHI Saç Ekimi operasyonunu yapacak kişinin dikkatli ve yüksek kondisyonda olması gerekmektedir.
  • DHI Saç ekimi yapan kişi yeterli deneyime sahip değilse Choi uçları ile diğer saç köklerine zarar verebilir.

Herkes DHI/Choi Saç Ekimine Uygun Mudur?

DHI/Choi implanter kalemleri genel saç tiplerine uygun şekilde üretilmektedir. DHI/Choi implanter kalemleri 0,64 mm ile 1,0 mm arasında geniş bir kalınlık yapısına sahiptir. Saç ekimine uygun her kişi DHI/Choi Saç ekimine de uygundur.