Meme Estetiği

MEME BÜYÜTME

Göğüs protezleri kullanılarak göğüs büyültülür. Bu protezler slikon yapıdır. Bu ameliyatta göğüs büyürken aynı zamanda da şekillendirilir. Göğüs büyütme ameliyatı silikon implant veya yağ transferi ile yapılmaktadır. Bu ameliyat sonrasında oldukça doğal bir görünüme kavuşabilmektedir. Bu operasyon sırasında en dikkat edilmesi gereken göğüslerin bireysel ve simetrik görünümüdür. Göğüs büyültme ameliyatları küçük, gelişmemiş veya doğum sonrası küçülmüş memeleri büyütmek için yapılır.

Meme büyütme ameliyatı yapılacak meme ultrasonografisi ve mamografisi yapılır. Bu yaralanmaya göre göğüs kafesi olarak değerlendirilecek operasyon için karar verilir.

Meme büyültme ameliyatı 18 yetiştirme sonra önerilir çünkü kişi 18 yaşına geldiğinde meme öğrendiğin yetiştiriciler tamamlamış olur.

Meme protezleri yuvarlak ve damla modeli olmak üzere iki gruba ayrılır. Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Ameliyat 2 ile 3 saat arasındadır. Hasta 1 gece hastane geçirir.

 

MEME DİKLEŞTİRME

Sarkmış göğüslerin dikilmesi işlemidir. Bu ameliyatta göğüs ucu istenilen yere götürülür. Göğüs dokusu şekillendirilir. Göğüs derisindeki fazlalık giderilir. Bu ameliyat hem göğüs büyültülerek hem de göğüs küçültülerek yapılır. Sarkmış ve büyük göğüsler için küçültme ameliyatıdır. Kilo almayı verme ve doğum sonrası göğüs içi boşalmış ve sarkmış göğüslerde büyültme büyütme ile birlikte yapılır.

 

Ameliyat öncesi gebelikler meme ultrasonografisi ve mamografisi değerlendirilip ameliyat için karar idam. hastanın ameliyat öncesi sigarayı bırakması kurtarma süreleri. Hasta aspirin ve antienflamatuar türü ilaç kullanansa 2 ile 3 hafta öncesinden bırakılması gerekir. Hasta bitkisel ilaçları veya bitkisel destek gıdalarını içeren bir operasyon öncesinde kesilmelidir. Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Ameliyat ortalama 3 saat sürer. Hasta 1 gece hastane geçirir. hasta bakımları 10 gün sonra alınır. Göğüsün ideal şeklini bulması ortalama 4 ayı bulmaktadır.

Ameliyat sonrasında 1 ay boyunca ağır bir şeyler yapmak, itmek, zorlayıcı sporlar yasaktır. düzenlemelerin boyutunu koruyucuları düzenli bir şekilde kullanmalısınız. Bu ameliyattan sonra doğum yaptığınızda emzirmek hiçbir şekilde etkilenmeyecektir.

 

MEME KÜÇÜLTME

Büyük meme, fiziki çocuklara yol açmaktadır. Göğüslerin bakımın büyük olması, bel, boyun,sırt ağrıları başta olmak üzere, duruş ağırlığına, yorgunluğa, meme dokusu altında terlemeyle birlikte cilt sıkıntılarına, iskelet sistemi darbesine kadar bir çok sağlık problemlerini oluşturur. Hasta şikayetlerini giderecek şekilde, özgürlüğüte ve forma yapılan ameliyatlardır.

Ameliyat öncesi gebelikler meme ultrasonografisi ve mamografisi değerlendirilip ameliyat için karar idam. Meme küçültme ameliyatlarında belleklerde ileride yapılabilme güvenliği göz önünde bulundurularak doğumlardan sonra, emzirleyebilme açısından süt kanalları korunuyor. Meme küçültme ameliyatı olmuş emzirme oranı yaklaşık olarak %70′tir.

Meme küçültme ameliyatı 18 yaşından itibaren yapılabilmektedir. Meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Ameliyat ortalama 3 saat sürer. Hasta 1 gece hastane geçirir.

 

Meme küçültme ameliyatlarından sonra kurtuluş evreninde 1 ile 2 gün hafif ağlar olabilir. hasta bakımları 10 gün sonra alınır. Meme küçültme ameliyatı sonrasındaki doku şişmesinden dolayı meme ucunda ve derisinde hafif his kaybı olabilir. Bu kaybı geçicidir ve 6 hafta içinde gider. Ameliyat sonrasında 1 ay boyunca ağır bir şeyler yapmak, itmek, zorlayıcı sporlar yasaktır. düzenlemelerin boyutunu koruyucuları düzenli bir şekilde kullanmalısınız.

 

 

JİNEKOMASTİ

Erkeklerde meme veya yağ faydaların bezleridir. Sanılanın aksine sadece kilo alımıyla oluşan bir durum değildir. Alınan ilaçlar, vücut geliştirmede kullanılan takviyeler ve alkol de bu rahatsızlıkları tetikler.

Bir erkek için, genişlemiş göğüsler yapısı son derece stresli ve utandırıcı bir durum olabilir. Jinekomasti günümüzde her 5 erkekten birinde görülmektedir. Jinekomasti tedavisinin basit bir uygulamasıyla mümkündür. Jinekomasti ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Ameliyat ortalama 3 saat sürer. Hasta 1 gece hastane geçirir.

 

Jinekomasti ameliyatı genellikle meme başı çevresinde yapılan küçük kesiler yayarak fazla dokuların alınması uygulanır. Jinekomasti ameliyatında meme başı çevresinde yapılan bu kesilerin yönü neredeyse belirsizdir. Hasta göğüslerinde cilt fazlalığı varsa, meme başının yanından yapılan kesilerle cilt fazlalığı da çıkarılır.

Jinekomasti operasyonlarında 2 teknik kullanılır. Bu teknikler Liposuction ve lazer lipolizdir. Liposuction yönteminde ciltler diri olduğu ve memelerinde sarkma gözlenmeyen genç yaştaki hücreler fazla vücuttan vücudun alınması işlemi yeterlidir. Eğer dağılmış göğüsleri gevşemiş, sarkmış, çatlamış gençlik da orta veya ileri ise bölgenin gerilmesine, sıkılaşmasına ve toparlanması için lazer lipoliz yöntemi tercih edilir.

 

MEME ASİMETRİSİ DÜZELTME

Bir memenin diğerinden büyük ya da küçük olması durumudur. Yapılan yapılar ile simetri sağlanır.

Meme asimetrisi kişinin elinde, travma veya geçirilmiş ameliyata bağlı olabilir. Emzirme sonrasında da meme asimetrisi ortaya çıkar. Meme asimetri ameliyatlarının büyük çoğunluğunda her iki memeye de operasyon yapılması gerekmektedir.

 

Meme asimetrisi ameliyatını genellikle 18 yaş sonra önermekteyiz. Meme asimetrisi ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Hasta 1 gece hastane geçirir.

 

Meme asimetrisinin görüntüsü, psikolojik olarak kişiyi son derece rahatlatacak, özgüvenine katkıda bulunacaktır.