PRP Saç Tedavisi

PRP İle Saç Tedavisi

PRP kişinin vücudundan belli bir miktar kan alındıktan sonra kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılır. Bu işlem sonucunda elde edilen plazma, “platelet” denilen hücrelerden oldukça zengindir. Daha sonra bu plazma vücuda enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir. Plateletlerin, vücuttaki temel görevi kanın pıhtılaşmasını sağlamaktır. Plateletlerin, içende büyüme faktörleri vardır. Bu büyüme faktörleri sayesinde yara iyileşmesinde önemli role sahiptir. Saç dökülmesi tedavisinde de kullanılan PRP tedavisi, vücuda herhangi yabancı madde veya ilaç vermeden tamamen doğal bir şekilde uygulanır.

Günlük 150-200 tel saç dökülmesi normal kabul edilmektedir. Bundan fazla olursa saç dökülmesi ciddiye alınmalıdır. PRP ile saç tedavisinde başarılı sonuçlar elde edilmektedir. PRP tedavisiyle özellikle saç dökülmesi görülen hastaların oldukça etkin sonuçlar aldığı belirlenmiştir. Genetik dökülmesi olan kişilere Saç mezoterapisi ve PRP uygulaması kombine uygulanabilir. PRP sonrasında iz kalmamaktadır. PRP işleminden sonra kişi hemen rutin hayatına devam edebilmektedir.

PRP ile saç tedavisi ortalama 15 günde bir uygulanır. Bu uygulama genellikle 3-4 ay sürer. Plazma kişinin kendi kanından elde edildiği için alerji riski yoktur.

PRP’nin amacı saçı güçlendirmek ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olmaktır. PRP, saç ekim operasyonlarına destek tedavi olarak uygulanmaktadır. PRP tedavisi operasyon sırasında veya operasyondan sonra yapılmaktadır. PRP Tedavisi dokuların hızlı iyileşmesine, saçın uzamasına ve güçlenmesine yardımcı olması nedeniyle tercih edilmektedir.

 PRP Saç Tedavisi Kimlere Uygulanır?

PRP Saç tedavisi, saç incelmesi ya da saç dökülmesi yaşayan erkek ve kadınlara uygulanabilir.

Tedavi düzenli seanslar halinde uygulanır. Bu seanslar kişinin ihtiyacına göre 2 ayda bir veya 3 ayda bir olmak suretiyle 1 yıl boyunca uygulanabilir. Kişiye daha yoğun bir tedavi programı uygulanması gerekiyorsa saç mezoterapisi ile birlikte uygulanabilir. Bu iki tedavinin birlikte uygulanacağı durumlarda PRP ve Saç Mezoterapisi arasında 15 günlük bir süre geçmiş olmalıdır.