Safir FUE Saç Ekimi

Safir Uç İle Yapılan FUE Saç Ekimi Tekniği Nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, Saç Ekimi Yöntemlerinde ve saç dökülmesi tedavilerinde her geçen gün yeni gelişmeler ortaya çıkmaktadır.

FUE Saç Ekimi Yöntemi, en yaygın saç ekimi tekniklerinden biridir. FUE Saç Ekimi Yöntemi ile elde edilen doğal sonuçlara ulaşılır. FUE Saç Ekimi Tekniğinde kullanılan Metal Slitlerin (Çelik Slitler) yerine çok değerli maden olan Safirden üretilen özel uçlar kullanılmaktadır. Metal Slitlerin yerine, safir uçlu özel aletler kullanarak doğal sonuçlar bir adım daha öteye taşınmıştır. Bu safir uçlar sayesinde saç köklerinin ekileceği bölgede daha küçük mikro kanallar açarak minimum düzeyde kabuklanma oluşur. Böylece iyileşme daha kısalır.

Safir FUE ile ve Metal Slit ile Yapılan FUE Saç Ekiminin Karşılaştırması

FUE Saç Ekimi Tekniğinin kanal açma aşamasında metal Slit (çelik slit) yerine safirden üretilen özel uçların kullanılmasıdır.

Safir uçla yapılan FUE Saç Ekimi yeni bir saç ekimi tekniği değil, FUE Saç Ekimi Yönteminde uygulanan bir yeniliktir. Bu safir uçlar sayesinde saç köklerinin ekileceği bölgede daha küçük mikro kanallar açarak minimum düzeyde kabuklanma oluşur. Böylece iyileşme daha kısalır.

Safir uç ile yapılan FUE Saç Ekimi Yönteminde (Follicular Unit Extraction) saç kökleri donör bölgeden, lokal anestezi altında mikro motor aracılığıyla, çapları 0,6 – 0,7 – 0,8 mm arasında değişen mikro uçlar kullanılarak kökler halinde tek tek alınır. Donör bölgeden toplanan saç kökleri FUE yönteminde ekim yapılacak olan bölgedeki açılacak kanallara ekilmelidir.

Saçın çıkış yönü, açısı ve sıklığı açılan kanallar ile doğrudan ilgili oluğu için bu kanalların doğru açılması çok önemlidir. Bu nedenle kanalların açılması aşaması bir operasyonun başarısındaki en önemli aşamadır.

Mikro kanallar en iyi bu özel safir uçlar ile açılmaktadır. Saç kökleri safir uçlarla açılan bu kanallara ekilir. Bu safir uçlar 1,0 -1,3 -1,5 mm arasında, keskin, pürüzsüz ve dayanıklıdır. Safir uçlar açılan küçük kanalların saç kökü boyutunda olmasından dolayı, daha çok kanal açılmakta ve saç kökleri biri birine daha yakın ekilmektedir. Böylece daha doğal saçlara kavuşulmaktadır.

Safir Uç ile Yapılan FUE Saç Ekimi Yönteminin Metal Slit (Çelik Slit) ile Yapılan FUE Saç Ekimine Göre Avantajları